سوالات متداول

سوالات عمومی

1محصولات عمومی چه محصولاتی می باشند ؟
به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند ، محصولات عمومی گفته می شود.
2چگونه با بخش های مختلف شرکت تماس حاصل نماییم ؟
ابتدا لازم است وارد سایت مجموعه سه رخ شده و سپس با کلیک بر روی قسمت تماس با ما،تمامی اطلاعات تماسی ( ایمیل، شماره ثابت، داخلی و تلفن همراه ) را دریافت کرده.
3چگونه سفارش خود را ثبت کنبم ؟
جهت ثبت سفارش محصولات عمومی به صورت حضوری با در دست داشتن فایل نهایی ( طراحی شده طبق بروشور و قواعد کلی و راهنمای محصول مورد نظر ) به دفتر سفارشات مجموعه سه رخ مراجعه فرمایید و جهت ثبت غیر حضوری به سامانه فروش آنلاین مراجعه کرده، فایل نهایی خود را آپلود کنید و بعد از پرداخت از طریق درگاه بانک و دریافت شماره فاکتور سفارش شما ثبت شده و وارد پروسه تولید می شود. جهت ثبت محصولات اختصاصی بصورت حضوری بایستی به دفتر مجموعه چاپ سه رخ و کارشناسان این محصولات مراجعه کرده و سایر مراحل ثبت سفارش را انجام دهید. ثبت سفارش غیر حضوری محصولات اختصاصی نیز از طریق تلفن مستقیم و ایمیل مخصوص آن بخش قابل انجام است.
4ساعت کاری مجموعه به چه صورت است ؟
ساعت کاری مجموعه چاپ سه رخ از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 صبح الی 17 بعد از ظهر بوده و در روزهای جمعه از ساعت 10:30 صبح الی 14:30 بعد از ظهر می باشد.
5زمان تحویل سفارشات چگونه است ؟
هر محصولی با توجه به پروسه تولید خود زمان مشخصی برده تا تمام مراحل تولید را بگذراند. این زمان در لیست قیمت محصولات محصولات عمومی ذکر شده است. با پاسخگویی مسئولین با توجه به این زمان تحویل می باشد.

چاپ و تبلیغات

1 لیست قیمت محصولات مجموعه چاپ سه رخ چگونه بدست می آید ؟
برای دریافت لیست تعرفه محصولات و خدمات به صورت زیر میتوانید شما مشتریان گرامی اقدام نمایید : مراجعه حضوری به دفتر مجموعه و تهیه لیست قیمت از اپراتور مربوطه.
2فایل اماده به چاپ چگونه است ؟
به فایلی که طبق راهنمای محصولات طراحی شده ، یعنی غیر از اصول کلی طراحی جهت چاپ، تمام اصول فنی مربوط به محصول مورد نظر مشتری ( سایزها، فواصل برش، ملزومات محصول از لحاظ تعداد فایل، در نظر گرفتن خط تا و...) رعایت شده و به صورت عکس در اختیار مراجعه کننده (حضوری یا غیر حضوری ) می باشد را فایل آماده به چاپ می گوییم.
3برای مشاهده طراحی های سه بعدی مجموعه چاپ سه رخ چگونه باید عمل کرد ؟
برای دیدن طراحیهای سه بعدی ما به بخش ویدئو‌ها بروید

خدمات پس از چاپ

1جهت رسیدگی به خرابی کار و گارانتی چگونه باید عمل کنیم ؟
در محصولات عمومی خطاها و اشتباهات ناشی از خطای اپراتور و یا مشکلات دستگاه های چاپ اجتناب ناپذیر است. مجموعه چاپ سه رخ در راستای اطمینان مشتریان از چاپ مجدد این محصولات، سال ها پیش اقدام به گارانتی چاپ در محصولات عمومی نمود. از این رو با در دست داشتن محصولاتی که از نظر شما دچار خرابی است به مسئول گارانتی مجموعه چاپ سه ر مراجعه کرده تا با در نظر گرفتن مواردی که شامل گارانتی می شود ، سفارش شما بررسی شده و اگر ایراد از سمت مجتمع باشد کار مجددا برای چاپ ارسال می شود.
2جهت هرگونه انتقادات و پیشنهادات چگونه باید عمل کرد ؟
در صورتی که هرگونه انتقاد و پیشنهادی در مورد نحوه کار مجتمع دارید می توانید با شماره تماس های شرکت تماس حاصل کرده ومسئولین را در جریان قرار دهید. همچنین میتوانید نظرات خود را از طریق لینک انتقادات و پیشنهادات به ثبت برسانید.
3خدمات پس از چاپ مجموعه شامل چه مواردی می باشد ؟
خط تا ، برش دیجیتال ، سلفون ، لمینت
4جهت اجرای خدمات بعد از چاپ چه کاری باید انجام دهیم ؟
در صورتی که فاکتور شما در مرحله آماده تحویل قرار گرفت با شماره تماس های مجموعه چاپ سه رخ تماس بگیرید و مراحل را یکی پس از دیگری انجام دهید.
پاسخ مورد نظر خود را پیدا نکردید؟

با ما در تماس باشید